Porady prawne udzielane są w siedzibie Kancelarii Adwokackiej w Piasecznie, położonej w pobliżu Sądu Rejonowego, po uprzednim umówieniu spotkania. Istnieje możliwość spotkania z adwokatem w celu uzyskania porady prawnej także poza siedzibą Kancelarii, w miejscu dogodnym dla Klienta na terenie miejscowości  Piaseczno i Warszawa.

Zakres i sposób udzielania porad prawnych w Kancelarii Adwokackiej w Piasecznie

Adwokat Justyna Tokarska udziela porad prawnych w szczególności z zakresu prawa rodzinnego oraz spadkowego, lecz także z zakresu prawa karnego i cywilnego.

Na spotkanie w kancelarii w Piasecznie należy zabrać wszystkie posiadane dokumenty mające związek ze sprawą.

Kancelaria Prawna w Piasecznie nie udziela porad prawnych przez telefon. Trafny wydaje się być pogląd, że wyłącznie osobista rozmowa z Klientem  pozwala na właściwe zidentyfikowanie problemu prawnego, a następnie udzielenie możliwie najtrafniejszej porady prawnej w danej sytuacji.

Konsultacje i porady prawne Piaseczno

W sytuacjach pilnych, wymagających natychmiastowej reakcji, spotkania umawiane są nawet tego samego dnia – również w soboty i niedziele. Standardowo, termin konsultacji ustalany jest z dwudniowym lub maksymalnie trzydniowym wyprzedzeniem. Koszt porady prawnej udzielanej w Kancelarii w Piasecznie jest określany przez adwokata indywidualnie, w zależności od rodzaju sprawy. Klient zawsze przed umówieniem spotkania otrzymuje informację dotyczącą kosztu udzielenia porady prawnej. Kancelaria Adwokacka w Piasecznie zachęca do wystosowania zapytania dotyczącego ceny porady prawnej drogą telefoniczną lub e-mailową. Odpowiedź  prawnika otrzymają Państwo najczęściej jeszcze tego samego dnia. Umawiając termin konsultacji prawnej warto zwięźle przedstawić sprawę, której będzie dotyczyć porada, gdyż ułatwi to adwokatowi rozpoznanie problemu prawnego Klienta.

Porada prawna zazwyczaj godzinę, lecz zależnie od stopnia skomplikowania sprawy jej czas może ulec skróceniu lub wydłużeniu. Podczas spotkania Klient przedstawia swój problem prawny, zaś adwokat wskazuje możliwe rozwiązania i wstępnie ocenia szanse na pomyślne zakończenie sprawy. Adwokat w sposób przystępny i zrozumiały informuje Klienta o przysługujących mu w danej sytuacji prawach, a także wyczerpująco odpowiada na zadawane pytania.

Kancelaria Prawna Adwokat Justyny Tokarskiej w Piasecznie nie udziela bezpłatnych porad prawnych, lecz w uzasadnionych przypadkach świadczy pomoc prawną pro bono w zakresie sporządzania wniosków o ustanowienie pełnomocnika lub obrońcy z urzędu, a także w zakresie sporządzania wniosków o zwolnienie od obowiązku ponoszenia kosztów sądowych.